Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

CHS SHIH-TZU & Úprava psů & Alternativní terapie

Informace o cenách štěňátek z naší chovatelské stanice

Tato otázka je samozřejmě jednou z hlavních, které řeší zájemci o štěňátko, ale neměla by to být otázka první a zásadní. Samozřejmě z mého pohledu chovatele, neb pakliže zájemce zajímá jen a pouze cena....nemám si s ním ve většině případů dále už co říci.

A proč,  to vám ráda vysvětlím.

Cena je souhrn mnoha různých aspektů odrážející se v celkové péči a nákladech, které nejsou v dnešní době nijak malé a rozhodně se neodvíjí pouze od toho, zda štěně průkaz původu má či nemá...v dnešní době je to spíš otázka toho...jakým způsobem a kdo se o štěňátka stará. Protože si zcela mylně cca 90% lidí myslí...že vyšší cena je otázka průkazu původu- že ,,to drahé" na psu s papírama jsou ty ony papíry...ale z omylu vás vyvedu již na začátku....ty ony papíry...čili vlastně psí občanka nebo chcete- li ,,techničák" :-)))) ve skutečnosti stojí cca 200,-  To není žádný,,cenný papír" stojící několik tisíc :-))) Ale to vše okolo......to...aby se narodilo štěňátko zdravé, spokojené, dobře socializované a hlavně, aby skutečně vypadalo jako typický představitel plemene shih-tzu....tak to zkrátka něco stojí.

A mimochodem auto by jste si přeci taky nekoupili bez zmiňovaného techničáku :-))) 

Štěňátka od nás jsou od malička hýčkána v domácím prostředí, pod 24h dohledem, mají veterinární dohled, jejich maminky a posléze miminka po odstavu jsou krmena prvotřídním a kompletním krmivem, které je v tomto období obzvlášť důležité pro zdravý růst a správnou imunitu!!!!!!! Jsou pravidelně odčervována a očkována, vše máte doloženo veterinárinářem v očkovacím průkazu nebo pasu, pro jejich správný vývoj jsou jim podávany i vitamíny a homeopatika, která napomáhají zdravému růstu. Samozřejmostí je také jejich socializace- čili kontakt s lidmi a jinými pejsky i pohybem v domácnosti. Nejsou zavřené celé dny někde v boudě, chlívě či kleci / jako je tomu v případě vellkomnožitelů!!!!!/ A základní nácvik na hygienické návyky!!!! Rodiči jsou vždy kvalitní jedinci s rodokmenem, ve kterém figurují velmi často importovaní jedinci ze zahraničí o výstavních titulech ani nemluvím :-)

Navíc štěňátka odcházejí od svých maminek v 8mi týdnech ideálně až v 1Oti!!!! Abychom si byli skutečně jistí, že již plnohodnotně a sami baští a zda u nich nenastal problém s trávením a zvykem na pevnou stravu! 

A naprostou samozřejmostí je pro nás chovatelský servis- čili veškeré poradenství se štěňátkem...nejen v den prodeje! S čímkoli potřebuje nový majitel poradit, může nám kdykoli zavolat či napsat

 

Takže se prosím nedivte, že neprodáváme štěňátka za 2000,- :-)

Kdybychom měli cenou vyčíslit byť jen čas...který nám péče o miminka zabere, byla by jejich cena nejspíš astronomická :-)))

Což samozřejmě není možné, ale nedivte se tedy prosím naším cenovým relacím.

Ceny nemáme standartně stejné, každé štěňátko je jiné, některé je například drobnější nebo se u něj vyskytne vada chrupu, která brání využití v chovu a výstavách, ale nebrání tomu, aby se ze štěňátka stal mazlíček v rodině.

Rozdíl je samozřejmě i v ceně fenky, která může být v budoucnu použita v chovu a mezi pejskem.

Takže rozmezí cen je hodně variabilní a můžete si od nás tedy pořídit krásného mazlíčka do rodiny za 6000,- ale můžete se setkat i s cenou 15 000 a více ...za štěňátko s výstavními předpoklady.

Ano, můžete si koupit štěně za 2000,- bez PP...ale takováto štěňata při takovéto prodejní ceně jsou většinou prodávaná hned po odstavu od matky tj. v 5-6ti týdnech, tak aby se nemusela krmit, případně jsou dokrmována tak akorát rohlíky rozmočenými v mléce, často nejsou vůbec odčervena, natož pak očkována a domů si je lidé přivezou s blechami a svrabem v uších, protože se jedná velmi často o chlívkové odchovy či štěňata z množíren zavřených v králíčárnách či pidiklecích...to kupující samozřejmě ani nemusí vědět, jsou i tací profíci, kteří špinavá a smradlavá štěňátka, která často až do příchodu potencionálních zájemců nepoznala lidský kontakt a dotek, vykoupou a předají zájemcům...malou, roztomilou a tááák sladkou kuličku, které se přeci za ty peníze nedá odolat :-D ....ale to, že následující náklady na kompletní očkování, odčervení, asanaci a zbavení parazitů, případně léčbu.....dosáhnou vyšší částky...než byla samotná cena štěňete a že se časem z té chlupaté kuličky vyklube něco...co se shih-tzu příliš nepodobá......no to už je pak vedlejší :-) o vystrašeném štěněti, které nemá žádné hygienické návyky a je těžké ho vše naučit...protože mu vše jaksi déle trvá a nebylo na nic podobného zvyklé, tak o tom též raději nemluvit. 

Nechci tu nikoho očerňovat, každá mince má 2 strany, ale v mé práci bohužel dnes a denně už 10let vídám výše zmiňované případy pořízení štěňátek a taky z nich za čas vidím, to co z nich vyrostlo...i smutné páníčky, které často celý život bojují s jejich nemocemi či problémovým chováním.....takže opravdu moc dobře vím o čem mluvím.

Velmi často mi také majitelé takových ,,problémových" štěňátek volají neb samozřejmě po koupi se už žádné rady či pomoci od prodejce nedočkají a pak pátrají a hledají někoho....kdo by je spasil.....a popravdě musím říct, že na takovéto e-maily už  často ani neodpovídám....neb se snažím dělat první poslední pro naše odchovy, ale nemůžu celé dny nezištně pomáhat také všem těm, kteří si před koupí nenechají poradit a koupí si výše zmiňované štěně jinde za 2000,- a pak hledají pomoc a rady u mě...to se na mě nikdo nesmí zlobit...ale to je naprosto stejné....jako kdyby jste si koupili v bazaru škodovku  a pak se šli v případě poruchy zadarmo radit do servisu mercedesu :-D

 

A tím chci taky říct....že pořizovací cena štěňátka je jen maličkatý zlomeček toho....co sebou přináší celoživotní péče o psa. Takže pokud člověk řeší v prvním případě jen to...za kolik štěně je??? Tak by si taky měl položit otázku, zda bude mít finance vůbec na to, aby se o psa dokázal třeba 13-15let postarat! Kupovat mu kvalitní krmivo, zajistit mu veterinární péči a zkrátka vše co k životu potřebuje??????

Pakliže si hned v úvodu řekne že ne, raději ať si takový člověk štěňátko ani nepořizuje! 

Pro přehlednější úpravu sekce lze obsah rozdělit do textových "bloků". Bloky lze libovolně vytvářet, přesouvat a mazat. Jejich úpravu zahájíte dvojitým poklepáním tlačítkem myši. Textový editor se vždy spustí pouze pro vybraný blok. Jak editor pracuje, naleznete ve videoukázce.

Základní tipy:

 • Používejte často nové bloky.
 • ENTER = nový odstavec.
 • SHIFT+ENTER = nový řádek.
 • Obrázek je nejprve třeba nahrát na server přes Vložit obrázek a Správce souborů.
 • Obsah z Wordu vždy přenášejte přes Vložit z Wordu.
 • NEpoužívejte mezerník pro zarovnávání objektů.
Listování umožňuje dynamicky zobrazovat a skrývat obsahy vybraných bloků:
 • Stiskněte tlačítko listování.
 • U bloků, které mají být skryty, vyplňte nově zobrazené textové pole.
 • Všechny bloky s vyplněným listováním budou na stránkách skryty kromě prvního v pořadí.
 • Tlačítko přidat odkazy vytvoří nový blok se zástupcem, který bude na stránkách nahrazen odkazy. Tyto odkazy budou shodné s vyplněnými nadpisy u listování a budou přepínat příslušné bloky.
 • Ze všech bloků, které mají vyplněné listování, bude zobrazen vždy pouze jeden. Bloky, které nemají vyplněné listování vůbec, budou zobrazeny vždy.
 • Pokud chcete skrývat i první blok listování, vytvořte na jeho místo nový prázdný blok a použijte pro jeho nadpis výraz: %empty%
 • Chcete-li při přepnutí bloku rolovat okno na horní část bloku, přidejte za text bloku výraz: %top% (např.: Dovolená%top%)
TOPlist